Prace        O mnie        Kontakt

2020

Raport o stanie świata

Podcast

Logo
Znak graficzny

Posłuchaj Raportu ↘


Raport o stanie świata to legendarna audycja radiowa i kultowy program autorstwa Dariusza Rosiaka, który był początkowo prowadzony przez 13 lat w radiowej Trójce Polskiego Radia. Zawierał wybrane najważniejsze wydarzenia polityczne, społeczne i kulturalne ostatnich 7 dni na świecie. 

Od stycznia 2020 roku program przeniósł się do przestrzeni internetu w formie podcastu oraz filmów na YouTube i jest finansowany oraz wspierany w całości przez słuchaczy na serwisie Patronite.

Nowy—internetowy rozdział (życia) Raportu o stanie świata Dariusza Rosiaka potrzebował nowoczesnego i minimalistycznego znaku, którym mógłby posługiwać się w nowej przestrzeni, jak—platformy podcastowe, czy YouTube. Poprzednie logo nie spełniało tych kryteriów przez swoją złożoność.

Zobacz studium przypadku ↘


   

Nowy znak

Projektując nowy znak starałem się zebrać wszystkie wartości oraz misję z jaką audycja przez lata oswajała swoich słuchaczy, i zaprezentować je w formie minimalistycznego znaku graficznego przedstawiającego literę (R).

Czerwona kropka nad (i) symbolizuje mikrofon oraz znaną wszystkim ikonę nagrywania (rec), ale też informacje z całego świata—rzetelne oraz wiarygodne, które Raport dostarcza swoim słuchaczom od lat. Dopełnieniem znaku jest klasyczna szeryfowa typografia, która odwołuje się do tradycji serwisów informacyjnych—jakimi były gazety papierowe.

Zobacz więcej ↘Napisz lub
zadzwoń do mnie ↘

Copyright © 2022 Michał Piętoń.
Wszelkie prawa zastrzeżone.