Portfolio            Profil            Kontakt

2016

McKeylor

Nowa droga, nowe buty.

Logo
Identyfikacja wizualna
Rebranding
Mckeylor to marka polskiego importera obuwia WM Grupa, znanego między innymi z takich marek jak: Vincenza, Potocki, Wolski, Street Feet Kids czy Egoos.

Marka Mckey skupiała się w dużej mierze na produkcji obuwia sportowego i trekkingowego. Firma postanowiła zmienić swoją dotychczasową nazwę (Mckey) na (McKeylor) oraz odświeżyć obecny symbol. Poproszono mnie więc o zaprojektowanie nowego znaku, który będzie nawiązywał do poprzedniego symbolu i tożsamości marki, ale będzie nowocześniejszy i minimalistyczny.

Zoabcz studium przypadku︎︎︎

Nowy symbol

Zaprojektowany symbol łączy w sobie litery (M) i (K) nawiązując do nowego nazewnictwa marki. Ostre krawędzie wraz z okręgiem, w którym został zamknięty znak, podkreślają górski i trekkingowy charakter oferowanego asortymentu i w dyskretny sposób nawiązują do poprzedniego znaku.

Nie tylko buty

Minimalistyczna i uniwersalna forma znaku w łatwy sposób umożliwia stosowanie go na produktach obuwniczych różnego rodzaju, ale też na odzieży i tekstyliach.

Zastosowana pomarańczowa kolorystyka kojarzy się ze słońcem i ciepłem, dodaje energii, mobilizuje do działania i aktywności. Jest nośnikiem dobrych emocji i aktywnego trybu życia, którego propagowanie przyświeca marce McKeylor.

Zobacz więcej︎︎︎


Napisz lub
zadzwoń do mnie

© 2022 Michał Piętoń
Wszelkie prawa zastrzeżone.