Portfolio            Profil            Kontakt

2017

KROP Systems

Kompletne systemy rynnowe.

Logo
Branding
Identyfikacja wizualna
KROP to kompletne systemy rynnowe jednego z największego producentów pokryć dachowych w Polsce firmy Blachotrapez wykonane z PVC i Stali.

Moim zadaniem było opracowanie logo oraz kompletnej identyfikacji wizualnej najnowocześniejszego na rynku producenta systemów rynnowych, rozszerzając tym samym kompleksową ofertę pokryć dachowych firmy Blachotrapez. Oferta firmy miała obejmować dwa kompletne systemy rynnowe. Pierwszy PVC—wykonany z lekkiego, łatwego w obróbce i wytrzymałego materiału odpornego na korozję oraz Stalowy—wykonany z najwyższej jakości stali powlekanej, którą produkuje firma Blachotrapez.

Zobacz studium przypadku︎︎︎

Geneza

Nazwa (KROP) wywodzi się od słowa (kropla). Projektując znak starałem się połączyć nazwę z przekrojem rynny. Udało mi się w ten sposób stworzyć minimalistyczny, prosty symbol kropli wpadającej do rynny.

Największym wyzwaniem było stworzenie identyfikacji wizualnej dwóch różnych od siebie systemów rynnowych jakimi są PVC i Stal oraz połączenie ich w jedną spójną całość, zachowując przy tym charakterystyczne cechy obydwu produktów.

Dwa żywioły

Postanowiłem je rozróżnić oddzielną kolorystyką pomarańczu i błękitu. Zimny błękit—wytrzymała stal oraz ciepły pomarańcz—elastyczne i miękkie tworzywo sztuczne.

Zobacz więcej︎︎︎


Napisz lub
zadzwoń do mnie

© 2022 Michał Piętoń
Wszelkie prawa zastrzeżone.