Portfolio            Profil            Kontakt

2021

DINDECOR

Z pasji do drzwi.

Logo
Identyfikacja wizualna
Dindecor to dynamicznie rozwijająca się firma, która zajmuje się produkcją wypełnień drzwiowych z PVC i aluminium, oraz dostarcza rozwiązań z dziedziny stolarki otworowej—największym producentom profili drzwiowych w Polsce.

Zobacz studium przypadku︎︎︎

Standardy DIN

Nazwa DINDECOR powstała z połączenia dwóch słów: DIN + DECOR. Firma stawia na jakość i dbałość o szczegóły swoich produktów, a także przestrzeganie rygorystycznych norm produkcyjnych. Stąd w nazwie firmy prefiks (DIN) odnosi się do: Deutsches Institut für Normung – DIN (Niemiecki Instytut Normalizacyjny). Organizacja odpowiedzialna za pracę instytucji i organów normalizacyjnych w Niemczech, Europie i na świecie.

Projektując nowe logo starałem się uchwycić i zebrać drobne elementy tożsamości firmy i przedstawić je w prostej, minimalistycznej formie znaku. Tak powstał symbol ¼ koła – który jest często używany w rysunkach architektonicznych i konstrukcyjnych do oznaczania drzwi. Znak doskonale reprezentuje obszar działań marki DINDECOR i wprowadza świeżość do całej identyfikacji.

Typografia

Znak uzupełnia nowoczesny, minimalistyczny krój pisma bezszeryfowego: DIN Pro. Czcionka oparta jest na normie DIN 1451, która jest szeroko stosowana w przestrzeniach komunikacyjnych, administracyjnych i technicznych. Został zdefiniowany przez niemiecką jednostkę normalizacyjną DIN – Deutsches Institut für Normung z Berlina.

Zobacz więcej︎︎︎


Napisz lub
zadzwoń do mnie

© 2022 Michał Piętoń
Wszelkie prawa zastrzeżone.