Portfolio            Profil            Kontakt

2015

Blachotrapez

Dachy wielu pokoleń.

Rebranding
Identyfikacja wizualna
Odświeżenie wizerunku
Blachotrapez to polska firma rodzinna z 50–letnią tradycją, która należy do czołowych producentów pokryć dachowych i elewacyjnych w Polsce i za granicą. Firma Blachotrapez od kilkudziesięciu lat nie zmieniała wizerunku, lecz dynamiczny rozwój firmy jak i wzmożona aktywność na rynkach międzynarodowych zmusił markę Blachotrapez do podjęcia potrzebnych kroków w celu rebrandingu.

Moim zadaniem było odświeżenie dotychczasowego wizerunku, czyniąc go nowocześniejszym i zarazem przyjaźniejszym w odbiorze dla klientów i partnerów marki Blachotrapez.

Zobacz studium przypadku︎︎︎

Strach przed zmianą

Najbardziej charakterystycznym elementem był symbol dachu, który był na tyle rozpoznawalny dla marki, że postanowiłem go wykorzystać tworząc nową identyfikację i nowe materiały reklamowe. Dodatkowo po konsultacjach postanowiłem odejść od starego koloru granatowego, którym przez lata posługiwała się firma i zastąpić go przyjaźniejszym, cieplejszym odcieniem błękitu.

Zaproponowane przeze mnie rozwiązanie wykorzystania elementów z logo w stworzeniu graficznego motywu dwóch pasów przecinających płaszczyznę, nawiązuje do znaku z logotypu i dodaje charakterystycznego wyglądu całej identyfikacji.

Nowego początki

Rozwiązanie spodobało się i zostało wdrożone w ponad 130 placówkach firmowych w całym kraju i większości floty samochodowej. Identyfikacja dała też podwaliny pod dalszy proces upraszczania i ujednolicania wizerunku Blachotrapez, między innymi w internecie i prasie.

Zobacz więcej︎︎︎


Napisz lub
zadzwoń do mnie

© 2022 Michał Piętoń
Wszelkie prawa zastrzeżone.